категорії: блоґ-запис

Gogol Bordello vs. гайда'ska

теґи: Gogol Bordello, критиканство, спогад

GOGOL BORDELLO @ Irving Plaza ticketМоже б і хотілося завтра побувати на Gogol Bordello, але відсутність часу… спекотна дорога до Львова, потім – каманди разагрєва... та й стадіон з пивними земляками... цей антураж мене зовсім не тішить.
Ні, землячки, я вас усіх дуже люблю і уважаю… але ж переважна більшість з вас ні «бєльмєса» не тямить, що таке Gogol Bordello! Ви збіжитеся на пивом-протравлений стадіон і вам вже буде до «фєні»… все змішаєтся у великий та рогатий натовп гайда'ska.

 

Згадую концерт GB у Irving Plaza, коли першою командою були Kultur Shock… ОТО БУЛО!!! Враження не замилилися і досі. Це була презентація альбома «Gypsy Punks: Underdog World Strike». Цей концерт і залишився моїм найулюбленішеним... не враховуючи DJ-ських сетів Юджина у «болгарському» барі на перетині Broadway та Channel Str.

 

Послухавши останній диск Ґудзя та команди відразу відчув рух колективу у напрямку глобалізації, яку вони так завжди «склоняли».  Камєрция–матушка та (очевидно) зобов’язання перед видавцями та промоутерами роблять своє чорне діло… печально… ще трошечки і різниці між панками «українського» походження із нью–йорка та пітєрскай праваславнай брігадай Юрія Шевчука зовсім не буде. Принаймні «Super Taranta!», по звучанню та технічними прийомами, дуже нагадує «ДДТ» з присмаком недбалих мазків буфонади.

 

Панк-музика – це сигмент суб-культури, який не розрахований на глобальне сприйняття. Концерти подібних команд не повинні переходити на сцени фастивалів «з бухти-барахти», а залишатися власністю тих, кому належить ця культура і хто цю культуру сприймає та розуміє. А зігнати на одну сцену «всьожопапала»... зачємже?

 

Ще раз: щиро заздрю тим, хто завтра побачить Ґудзя та Bordello і сподіваюся, що пивний табун не зіпсує Вам вечора. Передавайте привіт Жені!

 

Друзі, Think Locally, Fuck Globally!!!

Хух, виговорився! .)